Egész éjjel talán 2-3 órát aludtam, alig vártam hogy reggel legyen.
9 órára kellett mennem és 9 órakor be is hívott a doktornő. :) Szerintem gondolta, hogy milyen magas lehet a vérnyomásom és nem akarta, hogy a szívinfarktus pont az ő várójában érjen. :D
Szóval be voltam tojva rendesen, de próbáltam magam tartani, ami egész jól sikerült addig a kérdésig, hogy mit és mennyit mondjak el a gyerekeimnek. Ott kicsit pityeregtem, de gyorsan össze kellett kapjam magam, hogy tudjak figyelni a teendőimre, amiből most baromi sok lesz.
-Beutalókat kaptam, (vérvétel, ct, kardiológia).
-Elmondta, hogy melyikkel merre induljak, mert amíg nincs meg minden eredmény addig nem kezdhetünk semmihez.
-Elmondta, hogy a hajam el fog hullani...az összes. Vágassam le, ha nem akarok sok hajjal a párnán találkozni. (Nos, ezen már túl vagyok, mint tudjátok.) Vannak nagyon jó parókák, amit fel is tud írni receptre és inkább legyen, mint ne.
-Kaptam beutalót csontizotópos vizsgálatra, ami után nem mehetek majd kismamák és gyerekek környezetébe 24 órán keresztül, mert világítani fogok. :D Na jó nem fogok, csak sugározni valamelyik tv csatornát! :) :) Hát ez olyan hatalmas poénra sikeredett, hogy visszaolvasás után sem törlöm ki. :D
-Aztán megadta a telefonszámát, hogy bármi bajom van bármikor itthon -kemo előtt vagy után vagy csak úgy- akkor hívjam, mert másképp nem tud segíteni.
Ezután még a vérvételre kellett elmennem és végeztem is.
08.15.
CT. Éhgyomor. 10:50-re időpont. Ahogy bejelentkeztem, hogy itt vagyok már hozták is az innivalót.
Meg is mosolyogtam, mert rózsaszínű volt a kancsó kupakja. Egy másik férfié pedig kék, még erre is figyelemmel voltak. Apró örömök. :)
A srác túl hamar szólt, hogy indulunk még maradt kb. 3 dl vizecske, de nem volt érte morcos. Nagyon kedves volt, mindent megkérdezett és elmondta, hogy most vénán keresztüli kontrasztanyagos vizsgálat lesz, amihez betesz egy branült, aztán kipróbáljuk, hogy jó-e...hát persze, hogy nem volt jó.. :( másik kéz másik szuri. Majd közölte, hogy vizsgálat közben elindítja majd az anyagot és ne ijedjek meg, de olyan érzés lesz, mintha bepisilnék. :O Tényleg olyan volt.
Az űrhajóban toszogálást és ezt a jódos kontrasztanyagot elég jól viseltem, fémes íz volt a számban, de mire hányingerem lett volna el is múlt. Aztán készen is lettünk. És mivel nekem nagyon megerőltető csendben maradni, a srác inkább beletörődött, hogy ez a nő most szómenést kapott... tök jól elbeszélgettünk, mindezeken túl és megtudtam, hogy már 5 éve toszigálja a népet ki s be a tepsin ( szigorúan még mindig a ct-ről beszélek). Eredmény másnap reggel már meg is volt. Ezen a napon más teendőm nem volt.
08.16.
Kardiológia, reggel 8- ra kellett mennem, mivel miden papíromon "sürgős" felirat volt, így hamar túl voltam az EKG-n és a vérnyomás mérésen 120/80 az álom vérnyomás nem is értem, hogy produkáltam. :) A dokira kellett picit várni, mikor behívtak és meglátott "dobott egy hátast", hogy ő nem szeret ennyire fiatal embereket vizsgálgatni kemo-terheléshez. Mondtam neki, hogy igazából nincs más választása, mert nekem sincs, ha még sokáig élni akarok. Márpedig akarok.!
Végül mindent rendben talált, beszélgettünk, mint ahogy szoktam csak most ennek dokinak is szómenése volt, mint nekem. :) Ajánlott egy filmet, a címe Zűrös természet. Elmondta miről szól, de nem írom le, aki szeretné majd keressen rá és nézze meg. :)
A doktornővel délben találkoztam, de olyan sokan voltak, hogy nem is reméltem, hogy beszólít, meg is lepődtem mikor a nevem meghallottam. Megnézte az addigi leleteimet, örömmel mondta, hogy a ct szerint nincsen sehol sem áttét. Egy eredményre még várni kellett, azzal engedett haza, hogy pénteken hívjam.
Pénteken sem volt eredmény és hétfőn is úgy nézett ki, hogy nem lesz. Aztán felhívott késő délután, hogy minden oké, megvan a lelet. Indulhatunk, amikor nekem jó.
NEKEM HOLNAP JÓ!
08.22.
Reggel 8-ra mentem be, fél 9 körül szólított be, akkor már a kartonomat írogatta, amivel fel kellett mennem majd az osztályra. De előtte még megdicsérte a frizurámat, (amit ezúton is köszönök Bagdi Tündinek :* ) Elmondta, hogy mi lesz a menetrend, kiszámolta a gyógyító folyadékom adagjait, aztán felküldött.
Ott volt egy 8 székes kórterem, ahol picit várni kellett, amíg megcsinálják a folyadékom. Aztán 9-kor indult a buli, ami nagyon hosszúra nyúlt. Először hányinger elleni folyadék 2*200ml kb. ( nem néztem meg pontosan), hamar lement nem gáz. Aztán egy piros színű 400 ml (amiről már egyből mondták a többiek, hogy "ez veszi el a hajad") és a pisit befesti pirosra egy időre,(ez a csoda 2 pisiig tart) ez volt 1 óra és utána még 2*400 ml valami átlátszó, ami 2,5 órán keresztül folyt le.
14:00 körül vette ki a nővérke a branült, 5 perc üldögélést kért még, addig megcsinálták a záró jelentést, megkaptam az itthoni recepteket hányingerre és a parókára is.
És lejöttem és boldog voltam, hogy túl vagyok az elsőn.
Azóta pihenek és írok nektek...de most már nagyon k@k@, húz a fejem is...
....és most szurkolok magamnak, hogy ettől nagyobb hányingerem ne legyen...
Ha van helyesírási hiba, akkor bocsi.. holnap megjavítom! :)
Puszi.
Túlélésem története. Egy nagyon alattomos kór...amiről azt gondolod téged tuti elkerül.Aztán egyszer csak ott van benned...
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
- aug. 17 (1)
- aug. 20 (1)
- aug. 22 (1)
- aug. 23 (1)
- aug. 24 (1)
- aug. 27 (1)
- szept. 03 (1)
- szept. 10 (1)
- szept. 11 (1)
- szept. 13 (1)
- szept. 21 (1)
- szept. 25 (1)
- okt. 03 (1)
- okt. 17 (1)
- okt. 29 (1)
- nov. 16 (1)
- nov. 22 (1)
- nov. 27 (1)
- nov. 30 (1)
- dec. 25 (1)
- dec. 28 (1)
- jan. 10 (1)
- febr. 05 (1)
- febr. 16 (1)
- febr. 28 (1)
- márc. 31 (1)
- jún. 08 (1)
- aug. 04 (1)
- aug. 21 (1)
Üdvözlök Mindenkit! Holnap lesz 3 éve, hogy az első gyógyító folyadékot megkaptam és elindultam azon a rögös úton, amit ti is követhettetek...
-
Üdvözlök Mindenkit! Holnap lesz 3 éve, hogy az első gyógyító folyadékot megkaptam és elindultam azon a rögös úton, amit ti is követhettetek...
-
A mai nap reggele sem volt jobb, olyan volt mint a tegnapi nap éjszakája. Egész délelőtt hányinger, kajára gondolni sem mertem. Többször is ...
-
Szóval, megvolt a kedden az egy hetes kemo utáni kontroll vérvétel. A májfunkció az, ami kicsit rosszabb, erre kaptam egy tablettát májvédel...

Minden elismerésem a tiéd Eni, erőss vagy és meg tudod csinálni, mivel feladattal jöttél a földre, hiszen nem véletlen kaptál egy csodálatos családot akiknek szükségük van rád :-)
VálaszTörlésKöszönöm szépen! Nagyon kedves, hogy így gondolod, remélem elég felnőtt vagyok ehhez a teherhez, mert ugyan még csak most kezdtem cipelni, de már inkább leraknám.. ha lehetne. Próbálom megfejteni mit is kell nekem ebből tanulnom, van rá egy évem. :)
Törlés