Kedden reggel vagyis tegnap volt egy rövid találkozó a sebészemmel, aki teszem hozzá újra éjszakás műszakából várt meg míg beérünk a nagy hófúvásban. Mire bementem már lecsekkolta a szövettani eredményemet és mondta is, hogy ez olyan jó, hogy erre szokták azt mondani, "várakozáson felüli eredmény" ! Nyugodt volt, és figyelt rám, megnézte a gyógyuló hónaljam és a cicit is. Itt volt egy kis golyóka, amit inkább megszúrt, de nem volt benne folyadék. Kicsit fájt, de megérte, hogy megnyugodjunk itt sincs baj. Kifelé menet még megjegyezte, hogy azért már sokkal többször mosolygok. :D Mondanom sem kell mennyire jól esett.
Az onkológián a következő Herceptin volt a műsoron ez volt a hatodik vagyis még 11 lesz.. 3 hetente. Úgy örülök neki, hogy igazából nincs is mellékhatása, mert ez még egy jó hosszú időszak. :)
A dokim hamar felküldött osztályra, de előtte még megbeszéltük a gyógytornát, merthogy ott is van egy tornaterem és egy gyógytornász, aki kifejezetten a műtét utáni állapotokkal is foglalkozik. Kaptam újra egy csomó beutalót március 22-re (UH, RTG, kardiológia,vérvétel, tumormarkeres is). Fent az osztályon a nővérkék aranyosak voltak, a főnővér szinte azonnal kezembe adta a szurit, hogy melegítsem. Hallgattam újabb sztorikat a "kedvencemről", de ezeket már megtartom magamnak, nincs értelme leírogatni. Szuri után megbeszélés volt a gyógytornásszal, ott szembesültem azzal a nagy tükör előtt, hogy mennyire nem is mozog a karom és hogy, pár kilóval nehezebb is lettem..., na de ez most annyira nem zavar :). A tornamozdulatokat már régen el kellett volna kezdeni, szinte műtét után és akkor mostanra semmi bajom nem lenne a mozgással. Mivel csak most kezdtem, így legalább 4-5 hét intenzív otthoni torna és rendben leszek. A gyógytornász elmondta, hogy mikre kell vigyáznom ezek után, hogy ne legyen nyiroködémás a kezem. Figyelmeztetett, hogy jobban járok, ha ezeket betartom, mert van olyan betege, aki műtét után pár évvel valami lagziban segédkezett és túlemelte magát. Aztán úgy felpuffadt a karja, hogy csak pislogott mikor le kellett szívatni belőle a sok nyirok folyadékot. Szóval nagyon igyekezni fogok, hogy mindent megjegyezzek és mindent betartsak. Sajnos ezzel a tiltólistás dolgoknak itt még nincs vége, ugyanis a sugárterápiáról kellett konzultálnom a Klinikán, ami cirka 3 óra alatt sikerült is. A váróterem vagyis aula nagyon komor .. idegesítő zöld színű, pedig gondolom nyugtatni szeretett volna vele a tervező. Sötét van és kopár minden.. hiába vannak klassz plafonba süllyesztett lámpák nincsenek felkapcsolva..spórolnak valószínűleg. Merem reméleni, hogy ez a rész csak itt ilyen mordori és beljebb már barátságosabbá válik amennyire lehet. A rendelőben doktornő nagyon kedves volt, egy csomó mindent elmondott mit nem lehet a sugárkezelés alatt csinálni. Adott egy tájékoztatót, hogy böngészgessem, hogy ezek a dolgok rögzüljenek.. a saját érdekemben. A legfontosabb, hogy nem mehetek 5 évig reumatológiás kezelésekre, hogy nem mehetek termál fürdőbe, hogy nem napozhatok (mondjuk nem vagyok egy nagy napozós, mert mindig sajnáltam rá az időt, úgyhogy ez számomra nem egy érvágás), de ez nem elég... úgy egyáltalán ne érje napfény a sugárzott területet és környékét. Kendőzni és kalapozni kell, ha ki akarok menni a házból. Na ezeket nem is sorolom tovább, mert 1 egész oldalon keresztül taglalják, hogy mit nem lehet és milyen mellékhatások lehetnek amúgyis, ha mindent betartok..
Bőrégés várható, amihez a Curiosa gélt és a First aloét javasolja, gyorsan fel is írt egy telefonszámot, hogy hol rendeljem meg. :))) Talán megkapom a patikába is, főleg ha szavaznak nekem egy közgyógy ellátást. :D
Egyébként a sugárkezelési adatok a következők:
2018.03.19-től a bal emlőre + régiókra, napi 2 Gy-s frakciókban 50 Gy-t, majd ezt követően + 16 Gy boost kezelést tervezünk leadni. Ez annyit jelent, hogy 33 darab sugarat fogok kapni 5 héten keresztül mindennap. Azt hiszem az ünnepek napjain nem, így azért egy kis szünet lesz majd valamikor.
Találtam egy kis megmagyarázót, annak akit ez érdekel: sugárterápia.
Tehát, ami mostanában rám vár, csakhogy ne unatkozzak annyira:
-március 05. CT szimulátor (ahol meghatározzák hová megy pontosan a sugár, milyen testhelyzetben)
-március 12. utószimulálás (rárajzolják a bőrömre a pontos helyet, innentől erre a rajzra nagyon vigyázni kell, hogy le ne mosódjon)
-március 19. a sugár kezdete
-március 20. a következő Herceptin (biológiai kemo)
-március 22. a hasi UH, mellkas RTG, kardiológia,vérvétel, tumormarkeres vérvétel.
Tehát a történetem még bőven folytatódni fog, de innentől már mégis úgy érzem sokkal jobbak az esélyeim, mint az elején. Valószínűleg a csodálatos szövettani eredmény miatt is.
A doktornőm is azt mondta, most olyan mintha nem is lennék beteg. :)
A hajam nő, talán egy hónap múlva már a sajátommal fogok vagánykodni az utcán. :)
A stresszkezelős terápia annyira jó, hogy alig várom, hogy újra beszélgessünk a társakkal. :)
Meg amúgyis jön a jó idő és nekem egy csomó tennivalóm van a kertben. :)
Puszi!
Túlélésem története. Egy nagyon alattomos kór...amiről azt gondolod téged tuti elkerül.Aztán egyszer csak ott van benned...
2018. február 28., szerda
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
- aug. 17 (1)
- aug. 20 (1)
- aug. 22 (1)
- aug. 23 (1)
- aug. 24 (1)
- aug. 27 (1)
- szept. 03 (1)
- szept. 10 (1)
- szept. 11 (1)
- szept. 13 (1)
- szept. 21 (1)
- szept. 25 (1)
- okt. 03 (1)
- okt. 17 (1)
- okt. 29 (1)
- nov. 16 (1)
- nov. 22 (1)
- nov. 27 (1)
- nov. 30 (1)
- dec. 25 (1)
- dec. 28 (1)
- jan. 10 (1)
- febr. 05 (1)
- febr. 16 (1)
- febr. 28 (1)
- márc. 31 (1)
- jún. 08 (1)
- aug. 04 (1)
- aug. 21 (1)
Üdvözlök Mindenkit! Holnap lesz 3 éve, hogy az első gyógyító folyadékot megkaptam és elindultam azon a rögös úton, amit ti is követhettetek...
-
Üdvözlök Mindenkit! Holnap lesz 3 éve, hogy az első gyógyító folyadékot megkaptam és elindultam azon a rögös úton, amit ti is követhettetek...
-
A mai nap reggele sem volt jobb, olyan volt mint a tegnapi nap éjszakája. Egész délelőtt hányinger, kajára gondolni sem mertem. Többször is ...
-
Szóval, megvolt a kedden az egy hetes kemo utáni kontroll vérvétel. A májfunkció az, ami kicsit rosszabb, erre kaptam egy tablettát májvédel...