2017. szeptember 25., hétfő

Kontroll.

Pénteken megvolt az ultrahang vizsgálat.
Nagyon jó híreket kaptam, mert a daganat 1,8 mm-ről 1,4 mm-re csökkent és a nyirokcsomó is 2,8 mm-ről 2,0 mm-re húzódott össze. :D
Mivel a vizsgálatot végző doktornő nagyon kedves és biztató volt, megkérdeztem megúszhatom-e a nyirokcsomó kivételét. Készségesen elmagyarázta, hogy azt nem lehet megúszni. Ki kell venni, mivel a benne lévő sejtek összetétele megváltozott és nem szabad azt kockáztatni, hogy a betegség egy idő után újra előtörjön. Szóval a műtét meglesz, a nyirokcsomó megy a kukába a daganat maradékával együtt! :)
Teljesen feldobódtam ettől a vizsgálati eredménytől, végre bizonyíték is van arra, hogy nem hiábavaló szenvedéseken megyek keresztül. Valóban pozitív eredménye lesz! :)
A vénám még mindig fáj, még az izmom is az alkaromban, remélem a jövőheti kezelésre már azért jobban lesz, mert az utolsó piros szert fogom kapni. Utána egy másik kombinációs kemo jön szintén 3 adag 3 hetente. Annak már állítólag nem hányinger a mellékhatása, hanem ízületi és izomfájdalom.

Azt hiszem nem írtam még bővebben a kopaszságról, most megteszem.
Az ember lánya nem is gondolná, hogy milyen fontos a haj, persze szép meg minden, de a praktikusságáról nem sokat hallani. A haj a szépségén túl azért is fontos, mert melegen tartja és védi a fejet a környezeti hatásoktól. Húú...ez a mondat nagyon tudományosra sikerült! :)
Mivel nekem most nincs hajam, megtapasztaltam az igazi hiányát, ami az esztétikumon már régen túl mutat. Konkrétan fázik a fejem, ha házimunkát végzek. Pedig igazából nem lenne túl nehéz meló (pl.: porszívózás, teregetés), de izzad egy picit a fejbőr és akkor még jobban fázik. Ha van haj akkor ez fel sem tűnik, de most nincs, így a hirtelen szembejövő áramlatok (pl.: lehajolás valamiért) nem esnek jól. Szóval itthon kendőzök. Egyszer éppen egyedül voltam itthon mikor csengettek és kimentem kendőben és lesokkoltam a csengetőt. :) Nekem annyira természetes volt a kendő, hogy már észre sem vettem, ő meg nézett egy hosszút... aztán jöttek a kérdések. Ezért aztán az utcára mégiscsak jobb a paróka, növeli az önbizalmam is, mert mindig olyan, mintha most jöttem volna a fodrásztól és nem utolsó sorban nem jönnek a kérdések és a sajnálkozó tekintetek az idegenektől. :)
Szóval, a témát azt hiszem teljesen kimerítettem. :))

Egyébként most már nagyon jól vagyok, a héten semmi extra nem fog történni ezzel kapcsolatban. :)

Puszi, ölelés mindenkinek!!! :* :)




 Üdvözlök Mindenkit! Holnap lesz 3 éve, hogy az első gyógyító folyadékot megkaptam és elindultam azon a rögös úton, amit ti is követhettetek...