2018. február 16., péntek

:D :D :D

Nem is tudom milyen címet adjak ennek a résznek, mert az örömöm határtalan..., de folytassuk a műtét utáni napokkal, szépen sorjában! :D
A varratoktól a 9. napon szabadított meg a sebészem, összesen háromszor vagy négyszer hívott vissza. Az elsőnél kihúzta a csövet hónaljból, a többi alkalommal pedig csapolt, (2-3-4 naponta) mivel a nyirokfolyadék begyűlt és azt le kellett szívatnia egy fecskendővel. Egyébként az érzete olyan volt, mintha egy teniszlabdát kellett volna szorongatni egész nap a hónaljban. 60, 65 és 40 ml voltak a mennyiségek. A szúrás egyáltalán nem fájdalmas, mert a műtéti vágásnál még teljesen érzéketlen a bőr és persze azért igyekezett minél kevesebb fájdalmat okozni.
Igazán nagyon jól jártam ezzel a fiatal sebésszel, mert figyelmes és megértő volt egész végig. A telefonban is maximálisan segítőkész és kompromisszum képes volt. Még arra is figyelt, hogy szóljon, ha nem ér oda időben, hogy ne várjak feleslegesen. Egy szóval szuper doki. Egyébként az oldalam fáj még és a karomat sem tudom vállmagasságnál feljebb emelni. Kell nekem egy gyógytornászos beszélgetés, hogy minél hamarabb normálisan tudjam használni a kezem. Mondjuk most annak is örülnék, ha csak simán beférne a bicepszem a kabátomba és nem kéne ráfejteni. A csöcspányva :D (melltartó) nálam most tiltó listán van (be sem tudom kapcsolni csak elölről, aztán hátratekerem, mint nagyanyám mikor orvoshoz ment). A spray is tiltó listán van... még jó, hogy tél van és nem izzadok.. mondjuk ez a fejemnek is nagyon jó, mert megfőnék a paróka alatt. Apropó nő a hajam és ez már megmarad, még vagy 2-3 hónap és nem hordom tovább a parókámat. :) A hajam színe most szürke, sok helyen fehér, tehát festeni kell majd, ha túl leszek minden kezelésen.
Az egyik barátom a Betadine volt műtét után pár napig, amit aztán felváltott a sudocream cicire, mert annyira kiszáradt a bőröm a jódtól és a ragasztóktól. Amúgy amitől féltem, hogy vajon mekkora fog maradni.. szerencsére megmaradt minden, nem tudom, hogy csinálta a sebész, de semmi sem fog látszani egy pici hegen kívül. :) Mosogatni, főzni nem tudok, emelni nem tudok, vezetni sem tudok, úgyhogy mindenhová a sofőröm visz és minden mást is megcsinál még mindig sántikálva, térdén a merevítővel. :) Na, de rátérek arra a napra, ami most a legfontosabb volt eredmény szempontjából.
15-én voltam az Emlő Centrumban a szövettani eredmény második részéért. Nagyon sokan voltak és megint mindenkit 13 órára hívtak. Csaba inkább kint várakozott, nem bírja az ilyen helyeket..végülis én szinte mindig találok magamnak beszélgető partnert. Most sem volt ez másképpen, Egriekkel ismerkedtem össze. Ők azt hitték kísérek valakit, mert olyan jól néztem ki. :D Csak hirtelen túl sok dolgot mondtam el a várakoztatási módszerekről, így hamar rájöttek, hogy magam miatt vagyok ott. Volt bőven időnk sokat beszélgetni és most én sem fogtam vissza magam. Mivel szegény néni még csak a biopszián volt túl és nem tudhatta mi vár rá, úgy éreztem mindent el kell mondanom, arról, amit én tapasztaltam. A kemóról, a hatásairól, hozzátéve azért,  hogy mindenkinél más lesz a lefolyása. Persze a lényeges pontot a sebészt sem hagyhattam ki.
Őket hívták be hamarabb és a néni lánya, akivel a beszélgettem még odalépett hozzám.
Azt mondta inkább elmennek Pestre... mert szerinte engem a Jóisten okkal sodort az útjukba és ezt figyelmeztető jelnek veszi és nagyon köszöni, hogy megosztottam a velem történteket. Gondolom bent nem volt túl megnyerő számukra sem a sebész, mint ahogy nekem sem volt amikor legelőször találkoztam vele. Neki a műtétet javasolták első körben, ezért inkább másik kórházba mennek tovább. Innen is minden jót kívánok nekik!!!
Ott volt a két betegtárs is akikkel a műtét napján dróttűzésen voltam. A lány, aki bevérzett még otthon is bevérzett és egy hematóma alakult ki a cicijében, ami majd eloszlik egyszer (ezt egyébként hallották az Egriek is). Más kezelést nem kell felvennie, szerencsés megúszta egy műtéttel. :) Évente kell mammográfiára járnia és ennyi. A másik asszonyka még a műtét napján el lett engedve haza.. délután 4-re már otthon volt. Neki sem kell semmilyen kezelést felvennie! :)
Nem sokára engem is behívtak, újra ott volt egy csomó orvos, köztük az én onkológusom, aki elkezdte lefordítani a szövettanit. A lényege, hogy 9 nyirokcsomót vett ki a sebész és ebből csak kettő volt áttétes. A mell szövettani pedig azt mutatja, hogy már sejtszinten sincs bennem daganatos sejt!!!! Teljes regressziót (a daganatos folyamat visszafejlődését) mutató emlőállomány. Viabilis tumorszövet nem látható!!!
Vélemény/javaslat: Tekintettel a végleges szövettani eredményre, az eddigi kezelésekre, a Herceptin terápia folytatása és endocrin terápia javasolt. És a sugár terápia.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D















 Üdvözlök Mindenkit! Holnap lesz 3 éve, hogy az első gyógyító folyadékot megkaptam és elindultam azon a rögös úton, amit ti is követhettetek...