2017. szeptember 21., csütörtök

Helyzetjelentés.

Szóval, megvolt a kedden az egy hetes kemo utáni kontroll vérvétel. A májfunkció az, ami kicsit rosszabb, erre kaptam egy tablettát májvédelem céljából, a neve Legalon és gyógynövényből van máriatövismag száraz kivonata. Végre valami, ami nem teljesen kemikália. A vérem többi alkotórésze nem volt rossz, apróbb eltérések vannak, amivel nem kell még foglalkozni.
Panaszkodtam is egy kicsit, mert a vénám bizony fáj, a körülötte lévő izom is fáj, erre javasolt egy másik tablettát, ami a Venotec a vénák védelmében.. tehát most le vagyok védve egy darabig.
Itt meg is jegyezném, hogy ezeken már nincs támogatás, így a patika szabad pályás és ez az akció 8000 forintot emésztett fel. A legelső patika látogatásom alkalmával is itt körül fizettem 3 doboz hányinger csillapítóért és kúpért, (ha mégis visszafordulna a gyógyszer, de ilyen még nem volt :)), aztán volt még hozzá egy tápszer is, ami 30 darabos és borzasztó rossz ízű, az állagáról meg inkább nem is beszélek... :o
Aztán jött a gyógyászati segédeszköz bolt, parókával és a samponjával, -mert van neki külön- 7000 párszáz forint összesen. A paróka alá való sapi, hogy ne szúrja a fejed a műszál, plusz 2500...
Nnnnaa.. ezeken a patikába hagyott összegeken felbuzdulva azt gondoltam, hogy segítséget kérek az önkormányzatunktól,...hát nem röhögtek körbe, mert mindenki együttérzőn nézett rám, de sajnos a szabály az szabály, megvan a limit és én azt pont magasan túlszárnyalom... A gyerekvédelmiset is... és tegnap kiderült, hogy a közgyógy esélyt is.. Leszázalékolás szóba sem jöhet, mivel az még kevesebb összegű, mint a táppénz..mert az legalább a fizetésem 60%-a.
Egy kiskapu van, de az sem biztos, hogy megítélik. Méltányosságból adható egyszeri segély a neve, amihez számlákat kell gyűjteni a gyógyszerekről. Hamarabb kellett volna tudnom róla... :( Na mindegy ezt csak azért írtam le, mert ha valaki rosszabb helyzetben van a gyógyszerei kiváltásával kapcsolatban, talán segít neki ez az információ.
Egyébként nem is értem, hogy hol van az a rengeteg pénz, amit leszednek a fizetésből... csak úgy eltűnik... nem is tudod hová kerül, merthogy nem a kellő helyre az biztos. Bemész a kórházba és azt látod, hogy millió beteg ember van (zárójelben megjegyezném, hogy már nem az idősek vannak többségben).
Rengeteg a várakozási idő, mire bejutsz egy vizsgálatra. Mindenhonnan hallani, hogy túlterheltek az egészségügyben és a bérek a békasegge alatt vannak. Csak finoman szólnék mi a többiek, akik nem az egészségügyben dolgozunk, mi sem vagyunk túl fizetve. :( Nem politizálni akarok, de ez a rendszer valahol már rég elromlott. Nevetséges, hogy stadionok épülnek több milliárdból, az egészségügyi fejlesztés meg le van tojva. Nekik, akik fentebb ülnek igazából nem számít egy kórház sem, ha megbetegszenek elmennek magán klinikákra, ahol minden tökéletes, mert ők meg tudják fizetni... Én azt gondolom, hogy mi is fizetünk éppen eleget, az az ellátás nekünk is járna!.. de valószínűleg annak is örülnénk, ha nem kellene egy vizsgálatra hónapokat várni, hanem azonnal mehetnénk és kiderülne mi bajunk van. Az én példám nagyon jó rá, mert amikor időpontot kértem a mammográfiára ultrahanggal együtt csak szeptember 13-ra tudtak volna adni. Kénytelen voltam elmenni csak mammora és 2 hetet várni a kiértékelésre, hogy visszahívjanak ultrahangra. Mi lett volna, ha szépen nyugodtan kivárom a szeptemberi időpontot??? akkor most csúszásban lennék durván számolva 2 hónappal... és addigra talán több áttétem is lenne más szerveken?? :( .. és még több időbe kerülne a kezelés nem "csak" 1 évbe?? :/
Aztán itt vannak a gyógyszerek árai, hogy még egy kicsit visszatérjek rájuk. Milyen jó lenne, ha nem kellene borsos áron megvenni a vénynélküli gyógyszereket, csak mert azt nem támogatja a TB, de érdekes módon mindig az a jobb szer... mindegy, hogy gyerek vagy felnőtt gyógyszerről beszélünk. Miért nem azokat támogatják, ha egyszer az a jobb és azt ajánlják??
Beszélhetünk még a kórtermekről, hogy ezekről is essen pár szó.., itt nem vagy elszeparálva, még egy függönnyel sem... veled szemben és melletted ott vannak a betegtársak, akik aztán megmondják a tutit, mitől hullik a hajad, melyik gyógyszer a jó (általában az, amit éppen ők kapnak, amit meg a többi az nem olyan hatásos; egyébként pont volt egy néni úgy 60 és 65 közötti, aki Herceptint kapott-amiről egy másik néni azt mondta, hogy az időseknek már nem adják oda, mert túl drága- és akkor én meg látom szememmel, hogy kapta, nem az áron/koron múlt), hogy mit egyél, mit ne egyél, hagyd el a cukrot és lisztet, a c vitamint is egyik lehúzza, a másik marékszámra eszi. Tyűűű....lehet, hogy ezekre nem is vagy kíváncsi, de hallgatnod kell, ha akarod, ha nem.. Azt meg egyenesen vérlázítónak tartják egyesek, ha nem vagy tisztába a kapott gyógyszereid nevével, hatékonyságával, stb-stb. Néha ez már nekem sok, de nem választhatok más utat. Láttam egy internetes oldalon, hogy a kemoterápiás betegek függönnyel vannak elválasztva egymástól, ha akarnak szunyókálhatnak, ha akarnak beszélgetnek. Én inkább megnéznék egy filmet, hogy jobban teljen az idő, hogy ne halljam a sok negatívságot.

De végülis mindezeken felülemelkedve befejezem a rinyálást, mert még így is szerencsésnek érzem magam. Végül is időben vagyok, időben kapom a kezeléseket, egy rossz szavam nem lehet, mert az orvosom alapos és megnyugtató érzés tölt el, ha beszélek vele. A nővérkék az osztályon segítőkészek, kedvesek, figyelmesek. :) A gyógyszereimet meg tudom venni, a kezelésekre be tudok járni. Nagyszerű emberekkel vagyok körülvéve, akikkel öröm a beszélgetés még a betegségről is. :)
És a családom is rengeteg erőt ad nekem. :)
Tehát, ami számít, ami a gyógyulásomhoz szükséges minden megvan és most ez a lényeg! :)
A holnap reggelt pedig nagyon várom, mert ultrahangra megyek, ahol megtudom, hogy a daganatok összébbmentek-e vagy legalábbis nem lettek nagyobbak. Gondoljatok rám holnap reggel, este vagy lehet még délután leírom, hogy mi volt a vizsgálaton. :) Köszönöm!!! :) :) :)



1 megjegyzés:

 Üdvözlök Mindenkit! Holnap lesz 3 éve, hogy az első gyógyító folyadékot megkaptam és elindultam azon a rögös úton, amit ti is követhettetek...